top of page

LENCERÍA LOVERS

Público·10 Miembros

Snooker: Mistrzostwa Polski


Po raz pierwszy w Polsce mistrzostwa organizowane są jednocześnie w galerii handlowej i w klubie BandaClub. Czy nie przeszkadza zawodnikom hałas np. telefonów komórkowych? - Nikt nie narzekał - mówi Krzysztof Wróbel. - Staramy się też widzom zwracać uwagę, że spot ten wymaga precyzji, a więc i koncentracji.
Snooker: Mistrzostwa PolskiPierwsza drużyna Legia Snooker Schools - Sebastian Milewski i Kuba Makowski - wywalczyła trzecie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski rozegranych w miniony weekend w Trick Shot Snooker Klub we Lwówku Wielkopolskim!


Milewski i Makowski w czercu wyjeżdżają do Albanii na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Seba zagra w kategoriach U18 i U21, a Kuba w U18. Obaj mają też szansę na występ w jednodniowym, pilotażowym turnieju U16.


Pierwsza dru\u017Cyna Legia Snooker Schools - Sebastian Milewski i Kuba Makowski - wywalczy\u0142a trzecie miejsce w Dru\u017Cynowych Mistrzostwach Polski rozegranych w miniony weekend w Trick Shot Snooker Klub we Lwówku Wielkopolskim!


Milewski i Makowski w czercu wyje\u017Cd\u017Caj\u0105 do Albanii na m\u0142odzie\u017Cowe mistrzostwa Europy. Seba zagra w kategoriach U18 i U21, a Kuba w U18. Obaj maj\u0105 te\u017C szans\u0119 na wyst\u0119p w jednodniowym, pilota\u017Cowym turnieju U16.


Do turnieju przystąpić może jedynie trzydziestu dwóch zawodników. Szesnaście miejsc zagwarantowanych jest dla zawodników Polskiej Ligi Snookera TOP 16. Kolejnych osiem przysługuje zawodnikom Polskiego Rankingu Snookera PORS. Sześciu graczy zakwalifikowało się poprzez ogólnopolskie eliminacje. W turnieju weźmie udział również zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych Amatorów oraz Tomasz Skalski, ćwierćfinalista ostatnich ME, który otrzymał dziką kartę.


Tytułu sprzed roku broni Adam Stefanów. Zawodnik z Kożuchowa, który na co dzień mieszka i trenuje w Sheffield w Anglii, będzie musiał jednak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Tytuł najlepszego polskiego snookerzysty chce zdobyć również Kacper Filipiak, który klub Masters zna bardzo dobrze. To właśnie w Lublinie, 5 lutego, wbił swojego pierwszego breaka maksymalnego podczas zawodów. Pojedynek turniejowy PLS Top 16 z Marcinem Nitschke zakończył się wtedy wynikiem 6:0.


Snooker w Polsce rozwija się niezwykle prężnie. Coraz więcej naszych zawodników odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Kacper Filipiak w kwietniu 2011 zdobył tytuł mistrza Europy U-21 na Malcie i jako pierwszy polski snookerzysta, dostał się do grona zawodowców.


- Poziom sportowy naszych chłopaków podnosi się z roku na rok. Ogromnym problemem polskiego snookera jest natomiast brak miejsc do grania. Brakuje klubów oraz sal, w których Polacy mogliby trenować. Snooker wywodzi się z Wielkiej Brytanii, dlatego normalnym jest że to właśnie Brytyjczycy dominują w tej dyscyplinie - mówi Piotr Marut. - Do światowej czołówce coraz częściej zalicza się również Chińczyków. Jest to naturalne, ponieważ popularność tego sportu w Państwie Środka jest ogromna. Popularność napędza pieniądze, które w każdym sporcie są konieczne do rozwoju. 041b061a72


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Por acá puedes hablar con...
bottom of page